Bas de Boer winnaar Grand Prix Hoogeveen

Tekst: Marc Snuverink; foto's: onbekend

Het jaarlijks Grand Prix toernooi van de schaakclub Hoogeveen is gewonnen door Bas de Boer.
Met het hoogste aantal deelnemers in jaren, maar liefst 70 jeugdige schakers, was het toernooi zeer goed bezet.

Op de prachtige locatie van het ontmoetingscentrum De Wenning te Pesse werd op zaterdag 11 januari gestreden op de welbekende 64 velden. 70 jeugdige schakers speelden in 9 verschillende groepen om de dagzege van hun groep. De hoogste groep werd een prooi voor Bas de Boer, speler van de schaakvereniging Meppel. Hij wist bijna al zijn wedstrijden te winnen, waardoor hij een punt voorsprong had op de runner-up Silvan Heijnen en Abedin Heij.
Ook enkele spelers van de schaakclub Hoogeveen vielen in de prijzen. Local hero Arjan Woltinge wist de derde prijs te winnen in groep C; Renco Oostindjer en Jonny Ray Veldman gingen er zelfs met de eerste prijs vandoor in de groepen G en H!

Uiteindelijk waren alle deelnemers winnaar, want niemand ging met lege handen naar huis. Waar de top drie in elke groep een mooie beker in ontvangst mocht nemen, kregen de overige deelnemers een dik verdiende medaille voor hun strijdlust en inzet.

Eindstanden

GROEP A                     Sc SB    NJR   Rc  TPR  W-We 1 2 3 4 5 6
1. Boer,de B.(Bas)          4  8.00 1250 1112 1352 +0.57 X 0 1 1 1 1 
2. Heijnen,S.(Silvan)       3  7.25 1118 1138 1210 +0.64 1 X  0  1 
   Heij,A.(Abedin)          3  5.25 1190 1124 1196 +0.04 0  X  1 1 
4. Vetten,de D.(Daan)       2 5.50 1017 1159 1159 +0.95 0 1  X 0 1 
5. Post,J.(Jesper)          1 4.00 1094 1143  993 -0.66 0  0 1 X 0 
6. Vliet,van L.(Lodewijk)   1  1.50 1141 1134  894 -1.55 0 0 0 0 1 X 


Prijswinnaars Groep A

GROEP B                     Sc SB    NJR  Rc  TPR  W-We 1 2 3 4 5 6 7 8
1. Bruins,R.(Robin)         5 17.75 986 836 1062 +0.60 X 1 1  0 1 1 1 
   Noordenbos,D.(Daan)      5 15.25 939 843 1069 +1.08 0 X  1 1 1 1 1 
3. Nawijn,T.(Thijmen)       3 11.25 821 859  859 +0.37 0  X 1 1 0 1 0 
   Kroon,G.(Gerbrich)       3 10.75 874 852  852 -0.21  0 0 X 1 1 0 1 
5. Foreest,van M.(Machteld) 3  10.50 736 872  821 +0.78 1 0 0 0 X 1 1 0 
   Elsinga,B.(Brian)        3  7.50  879 851  800 -0.77 0 0 1 0 0 X 1 1 
7. Mooibroek,W.(Willem)     2  5.50  733 872  710 -0.19 0 0 0 1 0 0 X 1 
   Meijer,A.(Arjen)         2  6.50  869 853  691 -1.66 0 0 1 0 1 0 0 X 


Prijswinnaars Groep B

GROEP C                     Sc SB    NJR  Rc  TPR  W-We 1 2 3 4 5 6 7 8
1. Foreest,van T.(Tristan)  7  21.00 669 657 1097 +3.38 X 1 1 1 1 1 1 1 
2. Meijer,W.(Wessel)        5  14.00 660 658  820 +1.48 0 X 1 1 1 1 0 1 
3. Woltinge,A.(Arjan)       4  9.00  702 652  703 +0.01 0 0 X 1 0 1 1 1 
   Hagen,van der L.(Loek)   4  8.00  680 655  706 +0.26 0 0 0 X 1 1 1 1 
5. Graaf,van der P.(Pieter) 3  7.00  569 671  620 +0.48 0 0 1 0 X 0 1 1 
6. Adema,W.(Wessel)         2  5.00  664 658  496 -1.56 0 0 0 0 1 X 1 0 
   Nes,van P.(Pieter)       2  6.00  628 663  501 -1.16 0 1 0 0 0 0 X 1 
8. Nissen,A.(Abel)          1  2.00  695 653  348 -2.91 0 0 0 0 0 1 0 X 


Prijswinnaars Groep C

GROEP D                     Sc SB    NJR  Rc TPR  W-We 1 2 3 4 5 6 7 8
1. Post,T.(Tristan)         6  18.00 489 510 815 +2.71 X 0 1 1 1 1 1 1 
2. Bruggink,L.(Lyne)        4  15.00 496 509 560 +0.63 1 X 1 0 1 0 0 1 
   Gandakusuma (Alexander)  4  11.00 493 510 561 +0.67 0 0 X 1 1 0 1 1 
   Kroon,L.(Lindert)        4  10.50 485 511 562 +0.75 0 1 0 X 0 1 1 1 
5. Reinders,R.(Remco)       3  9.00 490 510 510 +0.20 0 0 0 1 X  1 1 
6. Poort,E.(Elang)          3  10.50 535 504 453 -0.80 0 1 1 0  X 0  
7. Klunder,C.(Chris)        2   7.00 561 500 338 -2.09 0 1 0 0 0 1 X 0 
8. Nijstad,L.(Lennard)      1  3.50 512 507 281 -2.05 0 0 0 0 0  1 X 


Prijswinnaars Groep D

GROEP E                     Sc SB    NJR  Rc TPR  W-We 1 2 3 4 5 6 7 8
1. Mekenkamp,T.(Teun)       5  18.00 370 385 547 +1.65 X 1 1 1 1 0 0 1 
   Hofstra,J.(Jelmer)       5  13.50 383 384 546 +1.51 0 X 0 1 1 1 1 1 
3. Hoveling,X.(Xander)      4 15.25 403 381 486 +0.79 0 1 X  1 1 1 0 
   Timmer,H.(Hugo)          4 11.25 389 383 488 +0.94 0 0  X 1 1 1 1 
5. Vries,de T.(Tamara)      3   6.00 369 386 335 -0.33 0 0 0 0 X 1 1 1 
   Bruins,J.(Jarno)         3   8.00 365 386 335 -0.29 1 0 0 0 0 X 1 1 
7. Herwijnen,van T.(Thijs)  2   6.00 400 381 219 -1.69 1 0 0 0 0 0 X 1 
8. Graaf,de D.(David)       1   4.50 389 383  78 -2.56 0 0 1 0 0 0 0 X 


Prijswinnaars Groep E

GROEP F                     Sc SB    NJR  Rc TPR  W-We 1 2 3 4 5 6 7 8
1. Sagel,T.(Timo)           4 14.75 341 306 411 +0.66 X 0 1 1  1 0 1 
2. Sparreboom,J.(Jelger)    4  13.50 352 304 355 +0.03 1 X 1 0 0 1 0 1 
   Foreest,van N.(Nanne)    4  12.50 324 308 359 +0.34 0 0 X 1 1 1 0 1 
   Oostindjer,W.(Wilmer)    4  12.00 319 309 360 +0.40 0 1 0 X 0 1 1 1 
5. Molanus,F.(Florian)      3 13.25 281 314 314 +0.32  1 0 1 X 0 1 0 
6. Hagen,van der (Janneke)  3   8.50 249 319 268 +0.18 0 0 0 0 1 X 1 1 
   Nijstad,I.(Ilja)         3  12.50 309 310 259 -0.49 1 1 1 0 0 0 X 0 
8. Hassing,L.(Leonardo)     2   6.50 305 311 149 -1.44 0 0 0 0 1 0 1 X 


Prijswinnaars Groep F

GROEP G                     Sc SB    NJR  Rc TPR  W-We 1 2 3 4 5 6 7 8
1. Oostindjer,R.(Renco)     6 19.25 225 213 632 +2.88 X 1 1  1 1 1 1 
2. Pauwels,F.(Frank)        6  15.50 202 216 521 +2.64 0 X 1 1 1 1 1 1 
3. Nissen,M.(Mieke)         4  9.50 224 213 318 +0.89 0 0 X 1  1 1 1 
   Reinders,M.(Martijn)     4  9.75 240 211 316 +0.72  0 0 X 1 1 1 1 
5. Brand,van den P.(Pien)   3   5.00 239 211 160 -0.77 0 0  0 X 1  1 
6. Nijmeijer,F.(Frank)      2   1.50 188 218  56 -1.21 0 0 0 0 0 X 1 1 
7. Hattem,van M.(Mike)      1  1.50 214 215  25 -1.99 0 0 0 0  0 X 1 
8. Achterveld,S.(Splinter)  0   0.00 185 219  25 -3.17 0 0 0 0 0 0 0 X 
            

Prijswinnaars Groep G

GROEP H                     Sc SB    NJR  Rc TPR  W-We 1 2 3 4 5 6 7 8
1. Veldman,J.(Jonny Ray)    5  16.00 146 143 305 +1.47 X 1 0 1 1 0 1 1 
   Klein,M.(Milan)          5  16.00 131 146 308 +1.65 0 X 1 1 1 1 0 1 
3. Molanus,L.(Lennart)      4 13.25 109 149 254 +1.39 1 0 X 1 0  1 1 
4. Sagel,E.(Einar)          4  9.50  142 144 195 +0.52 0 0 0 X 1 1 1 1 
   Graaf,de B.(Boaz)        4  10.00 172 140 191 +0.19 0 0 1 0 X 1 1 1 
6. Brand,van den M.(Merijn) 2 8.75  157 142 37  -1.15 1 0  0 0 X   
7. Mulder,H.(Hilde)         2  6.75  110 149 25  -1.12 0 1 0 0 0  X  
8. Blommestijn,Y.(Yinte)    1  2.25  183 138 25  -2.94 0 0 0 0 0   X 
            

Prijswinnaars Groep H

GROEP I                     Sc SB    NJR  Rc TPR  W-We 1 2 3 4 5 6 7 8
1. Walsum,van M.(Mika)      6  17.50 100 100 405 +2.50 X 0 1 1 1 1 1 1 
2. Molanus,E.(Eva)          4 14.75 101 100 205 +0.99 1 X 1 0 0  1 1 
   Haalboom,R.(Rosan)       4 12.50 100 100 205 +1.00 0 0 X 1 1 1 1  
4. Berg,van den L.(Leon)    4  10.00 100 100 151 +0.50 0 1 0 X 0 1 1 1 
5. Dunnink,H.(Harald)       3 11.50 101 100 100 -0.01 0 1 0 1 X 1 0  
6. Graaf,de N.(Noach)       2  5.25 100 100  25 -1.00 0  0 0 0 X 1 1 
7. Blommestijn,A.(Amira)    2   4.50 100 100  25 -1.50 0 0 0 0 1 0 X 1 
8. Haalboom,N.(Nora)        1   4.00 100 100  25 -2.50 0 0  0  0 0 X 
            

Prijswinnaars Groep I (geflankeerd door organisatoren Marc Snuverink en Roeland Taams)
Bij gelijk eindigen is de rangschikking bepaald door 1) onderling resultaat, 2) SB-score, 3) barrage (voor een prijs) of 4) loting.

Verslagen en foto's clubsites: MSV Meppel | Ten Boer | Assen | Haren.


Algemene informatie en deelnemerslijst