NOSBO-bekertoernooi 2012/2013
Finale

vr 12 apr Veendam		 1965 - ESG		      1978 2 - 2 Verslag ESG (met foto's) | Voorbeschouwing
	  Peter Riksten        z 2058 - Arie van Wageningen w 2066 1 - 0
	  Harold van Heeringen w 2076 - Peter Mijnheer      z 2053 1 - 0
	  Olaf Cliteur         z 1907 - Leo Roos            w 1949 0 - 1
	  Bart Romijn          w 1819 - Jan van Os          z 1845 0 - 1
De snelschaakbarrage eindigde ook in 2-2. Verwisselde kleuren, dezelfde uitslagen (alleen op bord 4 geschiedde dit zonder strijd, de Veendamspeler kwam namelijk voor het snelschaken niet meer opdagen).
Vervolgens valt reglementair het laatste bord in de reguliere wedstrijd af, dus Veendam is winnaar van de NOSBO-beker 2013. Proficiat!
Veendam had zich al geplaatst als NOSBO-deelnemer aan de KNSB-bekercompetitie 2013/2014, omdat de andere finalist gepromoveerd is naar de KNSB en zich dus als KNSB-club voor dat toernooi mag inschrijven.

Halve finale

ma 11 mrt ESG 1                  1978 - Unitas 1              1936 3 - 1 Verslag ESG (met foto's)
          Arie van Wageningen  w 2066 - Govert Pellikaan    z 1996 1 - 0
          Peter Mijnheer       z 2053 - Fred Sluzewski      w 1937 1 - 0
          Leo Roos             w 1949 - Kawar Yakinsyah     z 1922 0 - 1
          Jan van Os           z 1845 - Taco van de Poel    w 1887 1 - 0

vr 15 mrt Veendam 1              1946 - SISSA 2               2078 3 - 1 Verslag SISSA-forum
          Peter Riksten        w 2058 - Geon Knol           z 2136 1 - 0
          Harold van Heeringen z 2076 - Bert van der Marel  w 2115 1 - 0
          Theo Mooijman        w 1831 - Ruben Slagter       z 2081 0 - 1
          Bart Romijn          z 1819 - Ab Faber            w 1980 1 - 0

Kwartfinale
do 14 feb Unitas 1        - Ten Boer     4-0	Verslag Unitas | Verslag Ten Boer
vr 15 feb Veendam 1       - Oostermoer   2-2 *)	Verslag Oostermoer
vr 15 feb Van der Linde 1 - ESG 1       1-2	Verslagje Van der Linde | Verslag ESG
vr 15 feb SISSA 2         - HSP 1        3-1	Verslagje SISSA
*: snelschaakbarrage = 2-2 (1-0, 1-0, 0-1, 0-1); Veendam bekert door o.g.v. regulier resultaat bord 3.
Tweede ronde

Groep A
ma 03 dec Staunton 2      - SISSA 2      0-4
di 04 dec Lewenborg       - HSP 1       1-2
di 04 dec Ten Boer        - Veendam 2    3-1
do 07 feb Unitas 1        - Haren       2-1 (verplaatst van 6/12, 20/12 en 17/1 i.v.m. bezwaarprocedure SC Groningen)

Groep B
ma 03 dec ESG 1           - Leek         2-2, ESG wint snelschaakbarrage (3-1)
do 06 dec Oostermoer      - Het Kasteel  3-1
vr 07 dec Van der Linde 1 - ESG 2       2-1
vr 07 dec Veendam 1       - Roden 1     2-1

Eerste ronde

Groep A (Noord)
ma 12 nov Staunton 2        - SISSA 3          2-1
di 13 nov Groningen 2       - HSP 1            1-2
di 13 nov Ten Boer          - DAC              2-1
di 13 nov Lewenborg         - Veendam 3         3-1
di 13 nov Veendam 2         - Bedum             3-1
do 15 nov Unitas 1          - Groningen 1      2-1 (protest SC Groningen afgewezen; beroep SC Groningen afgewezen)
vr 16 nov Haren             - Staunton 3        3-1
vr 16 nov SISSA 2           - Unitas 2          4-0

Groep B (Zuid)
ma 12 nov ESG 2             - HSP 2            2-1
ma 12 nov Eelde/Paterswolde - Het Kasteel       -3
di 13 nov Hoogeveen         - Roden 1          1-2
do 15 nov Oostermoer        - J.H. Kruit        2-2, Oostermoer door na snelschaakbarrage
vr 16 nov Assen 2           - Van der Linde 1  1-2
vr 16 nov Veendam 1         - Hoogeveen 2       4-0 R (Hoogeveen N.O)
vr 16 nov Leek              - ESG 3             3-1
vr 16 nov SISSA 4           - ESG 1             -3

Voorronde
ma 15 okt Roden 2           - SISSA 4          1-2 
ma 15 okt Eelde/Paterswolde - SISSA 5          2-1 
di 16 okt Bedum             - SISSA 6          3- 
di 16 okt J.H. Kruit        - Van der Linde 2   3-1  
di 16 okt Veendam 3         - ScepU            3- 


Teamleiders
Zie Competitiegids.